příspěvková organizace zřizovaná Jihočeským krajem
IČ: 006 662 71
Libníč 17, 373 71 Libníč
Další pracoviště:
Pražská tř. 2888/88a, 370 04 České Budějovice;
Tyršův sad 403/9, 370 10 České Budějovice

Aktuality

Nultý ročník akce Domov Libníč Fest 2024

Na konci měsíce května se v našem domově konal nultý ročník Domov Libníč Festu. Akce se odehrávala na dvoře i v celém lesoparku u našeho domova. Domov jsme opět otevřeli veřejnosti. Navštívili nás tedy, při této příležitosti, i rodinní příslušníci, opatrovníci našich klientů, a také děti z libničské mateřské školy. Naše pozvání přijali i zástupci města České Budějovice, Jihočeského kraje, a v neposlední řadě starosta obce Libníč. Dopoledne byli všichni návštěvníci přivítáni a provedeni veřejnými prostory domova. Dále v lesoparku probíhala výstava obrazů našich klientů, které si mohli zájemci za drobný příspěvek pořídit. Také zde byly prodejní stánky, kde měli zájemci možnost nákupu ručně vyrobených mýdel, keramických výrobků, či ponožek, ručně upletených z vlny. Nezapomněli jsme ani na stánky s drobným občerstvením, kde se všichni zúčastnění mohli zastavit na něco dobrého k snědku. Odpoledne nám k poslechu zahrála kapela Zlatý skořápky a dokonce vystupovali i někteří klienti, kteří nás poctili svým zpěvem. Akce se velmi podařila, již se těšíme na organizování dalšího ročníku.

Mattoni 1/2Maraton České Budějovice

Včera naši zaměstnanci ukázali, že jsou profíky nejen ve svém oboru, ale že umí běhat jako vítr! Jejich odhodlání, týmový duch a energie ukázaly, že naše hodnoty sahají za hranice pracoviště. Děkujeme všem zaměstnancům za reprezentaci naší organizace na běžeckém závodě, jsme na vás hrdí!!!

Turnaj O POHÁR STAROSTY MĚSTA SOBĚSLAV

Dne 22.5.2024 jsme přijali pozvání od Rolničky Soběslav na přátelský turnaj iBoccii. Celkem se zúčastnilo osm týmů. Náš tým z denního stacionáře se dostal až do finále, kde jsme se utkali s Rolničkou ze Soběslavi. Poslední zápas byl velmi napínavý. I přesto, že se sportovci velmi snažili, získali jsme 2. místo. Celému týmu Empaťáků děkujeme za reprezentaci.

Za zvířaty do ZOO Dvorec

Na přání klientů denního stacionáře jsme si domluvili výlet autem do ZOO Dvorec. I když nám počasí moc nepřálo, nenechali jsme se odradit, prošli jsme celou ZOO. Všichni klienti byli nadšení z velkého množství zvířat a každý z nich tam našel to své oblíbené.

Rallye Český Krumlov

Klienti týdenního stacionáře navštívili českobudějovické Výstaviště, kde se konalo zahájení "Rallye Český Krumlov". Naše návštěva v servisní zóně se stala již tradicí. Kromě mnoha zajímavostí nás čekaly také pěkné upomínkové dárky od týmů Davida Soldáta a Michala Kramla!

Rej čarodějnic

V úterý 30.04.2024 se i k nám zaletěly podívat čarodějnice na svých košťatech. Dopoledne jsme soutěžili společně s dětmi z místní Mateřské školy, které se za námi taktéž přišly podívat. Dopoledne bylo plné soutěží, veselé hudby a tance, při kterém se všichni skvěle bavili. Poté jsme společně ozdobili a postavili májku v přilehlém parku. Všichni zúčastnění mohli nahlédnout i do kuchyně Baby Jagy, kde se mohli občerstvit různými dobrotami. Odpoledne nesmělo chybět již tradiční opékání špekáčků a otevřené stánky s kouzelnými lektvary. Klienti, pracovníci i aktivizační pracovníci si čarodějnický den moc užili a ani letos nikdo neuletěl.

Prodejní výstava

Přijměte naše pozvání na výstavu velikonočních a jarně laděných výrobků klientů sociálně terapeutických dílen do Hornického muzea Rudolfov!

ADRA poděkovala dobrovolníkům

K vřelému poděkování se připojuje i naše organizace, která se dvěma oceněnými dobrovolníky pravidelně spolupracuje.

Valentýnské menu

Stravovací úsek si připravil pro klienty speciální valentýnské menu na tento sváteční den.

Vlakový výlet do Jindřichova Hradce

Dne 17.1.2024 jsme se vypravili vlakem do Jindřichova Hradce. Z nádraží jsme šli pěšky a prošli jsme se po starém městě. U řeky jsme pozorovali, jak lidé krmí divoké kachny, které se nebály přijít až mezi nás. Následně naše kroky směřovaly do Muzea fotografie, kde probíhala výstava Jaroslava Havlíka a soutěžní výstava ozdobených vánočních stromků. I naši klienti se do soutěže zapojili a hlasovali o nejhezčí vánoční stromek. Pokračovali jsme do cukrárny a zahřáli se kávou nebo zázvorovým čajem. Cestou zpět na nádraží jsme se zastavili v domě svatého Floriána na aqua show (zpívající fontáně). Mrazivé počasí nás neodradilo, výlet jsme si užili.

Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata letos obdarovala v domově se zvláštním režimem více než čtyřicet klientů! Nejčastěji si přáli oblečení, různá specifická trička, kosmetiku, drobnosti, knihy nebo předplatné časopisu. 

Žáci školou povinní

Ve čtvrtek 23. 11. 2023 se k nám do dílen přijeli podívat žáci MŠ, ZŠ a PŠ Trhové Sviny v doprovodu maminek a pedagogického sboru. Děti se mohly podívat a vyzkoušet si některé pracovní činnosti. Maminky se dozvěděly od naší sociální pracovnice, vedoucí chráněného bydlení a vedoucí týdenního stacionáře informace ohledně návazných sociálních služeb po dokončení praktické školy a také poskytovaných pobytových sociálních služeb naší organizací. Výměna informací byla pro obě zúčastněné strany více než přínosná a už se těšíme na příští rok ;-)

Prodejní výstava

Přijměte naše pozvání na prodejní výstavu výrobků sociálně terapeutických dílen v Jihočeské vědecké knihovně Na Sadech 27 v Českých Budějovicích.

A zase padá...

Lesopark nám připravil další příležitost v soutěžení. Jako každý rok se sešli zástupci všech služeb, aby nahrabali co největší hromadu listí. Všichni byli tak šikovní a zapálení do práce, že „odborná komise“ měla problém vyhlásit jedno nejlepší družstvo, proto dostali sladkou odměnu všichni, co přiložili ruku k dílu.

Dynamo

Klienti domova se zvláštním režimem vyrazili na fotbal. V sobotu 28. 10. 2023 navštívili zápas Dynama České Budějovice s Pardubicemi. Dynamo hraje své domácí zápasy na stadionu na Střeleckém ostrově, který patří mezi nejlepší stadiony v České republice. Klienti fandili, tleskali, a když to domácímu klubu k vítězství nepomohlo, fotbalový podvečer si všichni náramně užili.

Příjezd sv. Martina

Do našeho domova přijel svatý Martin na koni s předstihem. Ale přijel s plnou parádou! Čekali na něj klienti domova se zvláštním režimem a děti z libníčské mateřské školy. Svatý Martin nám popřál spoustu zdraví, lásky a klidnou zimu. Naši aktivizační pracovníci s klienty připravili malé občerstvení, všichni přítomní si pochutnali na vlastnoručně upečených svatomartinských rohlíčcích, chlebu se sádlem a punči. Akce se vydařila, svatého Martina jsme přivítali, takže může začít sněžit.

Pinčesový turnaj

Dne 8.11.2023 se v prostorách našeho domova uskutečnil pingpongový turnaj. Do turnaje se přihlásilo šestnáct účastníků. Během dopoledního programu se mezi sebou utkalo osm rozlosovaných dvojic. Za mohutné podpory přihlížejících klientů se do dalších bojů probojovalo osm nejsilnějších. Během odpolední přestávky klienti nabrali potřebnou energii do další fáze turnaje. Tu klienti využili v odpoledním programu, a to především okolo 14:00 hodiny, kdy se v prostorách velké jídelny utkali již jen čtyři nejsilnější účastníci. Vypjatá atmosféra souboje o třetí místo byla potvrzením toho, jak zúčastnění klienti chtějí podat co nejlepší výkon. Finálový zápas byl pak už jen potvrzením mnohaletých zkušeností klientů, kteří se tomuto sportu v domově věnují dlouhodobě. Jsme také velmi rádi, že i přes velkou touhu po vítězství všech zúčastněných, se celý turnaj nesl v duchu fair play. Účastníkům i přihlížejícím se turnaj velice líbil a těší se na další.

Svatomartinské menu

Po velkém úspěchu Halloweenského menu si stravovací úsek připravil pro naše klienty a zaměstnance další z tradičních pokrmů, které se podávají v období slavení svátku svatého Martina.

Čištění, krájení, míchání, pečení...

Představujeme Vám jednu z nejoblíbenějších pracovních činností u nás v dílnách - pečení jednoduchých dezertů. Proč nejoblíbenější? Vždy nás čeká sladká odměna ;-)

Dýňobraní

Dne 1.11.2023 se konal na denním stacionáři 1. ročník Empatického Dýňobraní. Bylo připravené bohaté občerstvení z dýně. Mohli jsme ochutnat různé druhy sladkých moučníků, slaný koláč, ale i kompot a džus z dýně. Na zpracování se podíleli klienti z denního stacionáře. Pozvali jsme i kamarády z ostatních služeb. Každý si mohl ve dvou dílničkách něco vyrobit, zasoutěžit při hře "Zlatý bod" a pak následovala diskotéka.

Šipkaření v Klíčku

Již po desáté se 26. 10. 2023 v zálužském stacionáři sešla šestice Jihočeských stacionářů a domovů, aby mezi sebou změřila síly v házení šipkami na elektronické terče. Po úvodním kvalifikačním kole se účastníci rozdělili do tří skupin. Skupiny A a B soupeřily  v  301. a C ve hře FREE. V napínavém a mnohdy vyrovnaném souboji se na stupně vítězů z našich klientů umístil ve skupině B Jiří Černý a ve skupině C Martin Adámek. V soutěži družstev jsme byli na 4. místě.

Nová sezóna zahájena

Ve středu 25. října 2023 zahájila první liga sezónu. Náš tým vybojoval nádherné 3. místo!

Úspěšná sezóna za námi

V září se konalo dlouho očekávané vyhlášení výsledků Jihočeské ligy i-boccie sezóny 2022-2023. Tým Empaťáků z první ligy se k překvapení všech umístil na krásném 1. místě. Tým Empatygrů ze třetí ligy obsadil 4. místo.

Halloweenské menu

Stravovací úsek si pro naše klienty připravil speciální halloweenské menu!

Upozornění pro návštěvy

V souvislosti s nástupem podzimního a zimního období, které je obecně spojené se zvýšeným výskytem respiračních onemocnění, bychom Vás chtěli upozornit, na rizika případného přenosu nákazy (zejména chřipka, covid-19) a vyzvat k pečlivému posouzení zdravotního stavu před samotnou návštěvou. Návštěvu by měly odložit všechny osoby i s mírnými příznaky respiračního onemocnění (rýma, kašel, zvýšená teplota) a osoby, které jsou v blízkém kontaktu, např. v domácnosti, s osobami s akutně probíhajícím respiračním onemocněním. Zdravým osobám lze doporučit před případnou návštěvou provedení RAT testu a během návštěvy použít adekvátní ochranu dýchacích cest. Děkujeme za pochopení a respektování tohoto doporučení.

Svatováclavské slavnosti v Libníči

Konec září se zpravidla nese ve znamení sv. Václava a nejinak tomu bylo i v našem domově se zvláštním režimem v Libníči. Proč nevyužít krásný začátek podzimu a neuspořádát svatováclavské slavnosti i pro klienty naší služby, a co víc, otevřít ho při této příležitosti i veřejnosti? Slavnosti jsou přece příležitost propojit klienty s místní komunitou i širokou veřejností. A návštěvnictvo bylo nakonec početné. Kromě dětí z místní školy i školky jsme mohli přivítat i představitele z krajského úřadu nebo některé opatrovníky našich klientů. Slavnost probíhala celou středu 27. 9. 2023 v areálu domova a nacházela se zde stanoviště, kde si mohli klienti i návštěvníci vyrobit mýdlo, zaházet šiškou na plechovky nebo pohladit sovu, kterou k nám dovezli pracovníci záchranné stanice z Třeboně. A protože to byla slavnost středověká, přijali pozvání i šermíři a kovář, u kterého si mohl kdokoliv zakoupit výrobky. K dispozici byl i stánek s ovocem, sladkostmi nebo chlebem se sádlem, ve kterých si mohl každý nabídnout, na co měl zrovna chuť. Nejvíc na odbyt šly ale škvarky. Kdokoliv se mohl pokochat husami a kozami, zapůjčenými od místních obyvatel a nebo navštívit věštírnu a nechat si vyložit karty. Pracovníci i dobrovolníci se navíc na celé slavnosti pohybovali v historických kostýmech, čímž dotvářeli atmosféru a celý den se nesl ve velmi příjemném duchu. Krásné kostýmy měli k dispozici samozřejmě i klienti, dámy si užívaly kromě šatů i paruky. Během odpoledne hrála kapela Zlatý skořápky a otevřela se i naše cvičná kavárna. Akce to byla vydařená. Vzbudila ohlas nejen u návštěvníků zvenčí, ale i u klientů v domově a proto už se pomalu rodí plány na následující ročník, který doufejme bude alespoň stejně tak úspěšný, jako ten letošní.

Sportovní hry 2023

Za krásného počasí se letos více jak potřicáté konaly ve Sportovně relaxačním areálu v Hluboké nad Vltavou tradiční Empatické Sportovní hry. Soutěžilo mezi sebou šest týmů z celé Empatie v několika disciplínách. Na krásném prvním místě se umístil tým z týdenního stacionáře. Celou akcí nás provázel Matyáš Palkovič, který nám pouštěl písničky k poslechu, a hlavně k tanci. Všichni sportovci se snažili ze všech sil a každý si odnesl sladkou odměnu z rukou naší paní ředitelky Mgr. Lenky Hebíkové Kubátové. Děkujeme také Davidu Šťastnému, Tomáši Petříkovi a celému týmu, kteří akci zaštiťovali a s kterými jsme se domluvili na další spolupráci.

Bramboráky

Ve středu 13. 9.  se v našem domově naskytla klientům příležitost usmažit si vlastní bramborák. No a samozřejmě ho pak sníst! Klienti si sami zadělali těsto a měli proto z bramborové pochoutky o to větší radost. Radost byla veliká už i díky tomu, že všem moc chutnalo. Díky našim šikovným aktivizačním pracovnicím a pracovníkům a také krásnému počasí se celá, ač malá akce, moc podařila a rozhodně se nekonala naposledy.

Den otevřených dveří

Přijměte pozvání na Den otevřených dveří a přijďte se podívat do našich sociálních služeb!

Výlet do Písku

Po prázdninách jsme se opět všichni sešli ve stacionáři a tak jsme vyrazili  na plánovaný výlet do Písku. Tentokrát jsme cestovali vlakem. Město s tak bohatou historií za návštěvu opravdu stojí. Prošli jsme se po nejstarším českém stojícím mostě. Kamenný most ze 13. století je vyzdoben barokními plastikami. Z kamenného mostu bylo vidět na nábřeží, kde stojí pískové sochy významných postav z dob husitství, které jsme si rovněž prohlédli. Zde jsme navštívili kavárnu, kde si všichni vypili dobrou kávu a pochutnali si na dortíku. Pak jsme pokračovali k Velkému náměstí, kde jsme absolvovali prohlídku galerie Sladovna, ve které jsou expozice píseckého rodáka K. Pilaře. Byl hezký slunečný den, a tak jsme procházkou pokračovali na nádraží, odkud jsme cestovali opět vlakem zpět do Českých Budějovic.

Canisterapie

Dnešní canisterapie probíhala trochu jinak než obvykle. Protože přišli tři psi, klienti se rozdělili do třech skupin. V každé skupině byl jeden pejsek a společně s canisterapeutem se individuálně věnovali klientům. Každý pejsek uměl trochu jiné kousky, proto se po chvíli měnili, aby žádná skupinka klientů o nic nepřišla. S jedním pejskem například skládali puzzle a ukazovali si pomůcky, dalšímu pejskovi schovávali hračky a on je hledal a další za malou odměnu plnil různé pokyny. Klienti se naučili, jaké základní povely by měl každý pes ovládat, jako je „Sedni!“, „Lehni!“ nebo „Zůstaň!“. Stejně tak se dozvěděli, k čemu je vodítko nebo náhubek a především to, že se nesmí sahat na cizí psy bez povolení jejich páníčka a nesmějí se ani krmit.

Kapr Míra

Na dnešní dopoledne si pro nás kapr Míra a Petra z Fakulty rybářství a ochrany vod z Vodňan připravili krásný vzdělávací program. Hravou formou nám povídali o životě pod vodou. Klienti se podíleli na „výlovu“ rybníka. O každé vylovené rybě jsme se něco zajímavého dozvěděli. Pod mikroskopem jsme si mohli prohlédnout nejmenší vodní živočichy. A na závěr nechyběla ukázka živých ryb a raků. S kaprem Mírou a Petrou jsme se rozloučili písničkou Když se ten Tálinský rybník nahání.

Svatováclavské slavnosti

Přijměte naše pozvání na Svatováclavské slavnosti!

"Bez předsudků"

Dovolte mi Vás srdečně pozvat na výstavu "Bez předsudků" do radniční výstavní síně, která se koná 6. - 26. září 2023.

Vlakem do Protivína

Dne 10.7. 2023 jsme se skupinou klientů z denního stacionáře uskutečnili již dlouho plánovaný výlet do města Protivína. Ze Severní zastávky jsme jeli vlakem, kde si každý klient koupil u paní průvodčí lístek. V Protivíně jsme navštívili informační centrum, kde byly vystaveny kostry zvířat, krásné fotky, makety hradů ze špejlí, obrazy a retro koutek. Bylo na co se dívat a strávili jsme zde více času, než jsme měli v plánu. Proto jsme do Muzea království času zašli jen na kávu. A protože se nám tam velmi líbilo, slíbili jsme si, že se tam brzy podíváme. Do stacionáře jsme se vraceli opět vlakem a přišli jsme akorát k obědu.

Návštěva muzea voskových figurín

V pátek 4. srpna přivítalo město Český Krumlov několik našich klientů, kteří zamířili historickým městem k českokrumlovskému zámku, aby si mohli prohlédnout v zámeckém příkopu medvědy, které jistě většina z vás dobře zná. Obyvatelé příkopu si samozřejmě z navštěvníků nic nedělali, přesto měli naši klienti z chlupatých potvor, které lákají turisty ze všech možných koutů naší země i světa, radost. A to nebylo vše! Kromě prohlídky centra a jeho krás čekalo na klienty oblíbené muzeum voskových figurín. Najdete tam voskového dvojníka spousty známých osobností, od krále Karla IV. až po Elvise Presleyho, figuríny místních krumlovských pánů, kteří se zde za staletí vystřídali anebo věrně zpracované zobrazení i tak obyčejných věcí, jako bylo kovářské řemeslo. Celý výlet se vydařil a vy si můžete prohlédnout přiložené fotografie, které naši pracovníci doprovázející klienty do krásného Českého Krumlova pořídili. Tak kam vyrazíme příště?

Pirátské přepadení

V pondělí 17. 7. 2023 na dvůr našeho domova pronikli piráti a postarali se našim klientům o prima odpoledne. Klienti se mohli zúčastnit různých vodních soutěží, podávalo se letní občerstvení. Některým klientům se podařilo díky kostýmům infiltrovat mezi piráty.  Jsme zvědaví, co si aktivizační pracovníci připraví na příště. 

Staročeská pouť v domově se zvláštním režimem

Na konci června se v areálu našeho domova konala velká staročeská pouť. Celé odpoledne vyhrávala hudba, voněly klobásy, pracovníci lákali na pouťové soutěže. Soutěžilo se v lovení ryb, boxování, hodu na pouťového panáka, házení kroužků, velký zájem byl o střelnici s růžemi. Turek dával za odměnu sladké dobroty, ti odvážnější navštívili i věštírnu. Všem se pouťové odpoledne moc líbilo, škoda, že pouť jezdí vždy je jednou za rok.

Kubb v Mačkově

Ve středu 28. 6. 2023 jsme se opět po roce ocitli na hřišti v Mačkově, na turnaji v Kubb. Chvílemi se stahovala mračna nejen na obloze, ale i na hracím poli, kdy nás některé situace přiváděly od rozpaků, po nervy „na pochodu“ při hře. Základní kolo bylo více o rozehrání se, ale i přesto jsme vyhráli skupinu. Přiznáme se, že i pomocí soupeřů, kteří shodili nechtěně královnu uprostřed hřiště. A to znamená konec hry. Ve finále jsme byli jasnými jedničkami, nicméně nastoupila opět madam královna, kterou jsme v tuto chvíli potřebovali pro změnu shodit, a to se nepovedlo. Ale krásné druhé místo zahřálo u srdce a po příjezdu do stacionáře zahřál i vítězný dort v žaludku. :) Všichni si to moc užili a již se těšíme na další ročník.

Výstava výrobků Mateřské školy, Základní školy a Praktické školy, Štítného 3

Čtvrteční odpoledne jsme vyrazili do terénu, přesněji, na výstavu prací žáků ve Štítného ulici. Po celém venkovním areálu místní školy byly rozvěšeny obrázky, na které bylo použito nespočet různých materiálů. Byly zde i různé modely aut, postav, dokonce i veliké papírové paneláky. Podívali jsme se i na různá bylinková zákoutí a nahlédli do skleníku pana školníka. P. Janovi a p. Jirkovi se výstava moc líbila, povídali jsme si o různých výtvorech a co bychom mohli zkusit i ve stacionáři. P. Jirku nejvíce nadchly papírové modely aut a nechali jsme zde i vzkaz do pamětní knihy.

Rybník Mrhal

Ještě před prázdninami jsme se vydali na malou přírodovědnou procházku údolím Rudolfovského potoka. Městskou dopravou jsme dojeli do Rudolfova, odkud jsme šli procházkou k rybníku Mrhal. Putovali jsme po naučné stezce údolím Rudolfovského potoka. U rybníka Mrhal jsme se občerstvili dobrou kávou, limonádou a pochutnali jsme si na hranolkách. Poté jsme pokračovali procházkou na Hlincovu Horu, odkud jsme cestovali zpět autobusem. Po návratu jsme si s chutí dali dobrý oběd.

Turistický výlet na vrch Kluk v obci Vrábče

Společně s klienty jsme v úterý vyjeli v 9h ráno služebním autem do Vrábče a okolo půl 10h jsme už parkovali pod kopcem a vyšli jsme. Celých 2,5 km a převýšení přes 180m jsme zvládli pokořit za 45 minut. Všichni jsme si zde dali pauzu a poté každý jednotlivě se šel podívat na vyhlídku a udělat si fotku na památku. Zpět jsme šli už opravdu ve velkém vedru a proto jsme museli výlet zakončit na točené zmrzlině v Nových Homolích, abychom se všichni osvěžili. V půl 2 jsme se vrátili zpět na službu a šli na zasloužený oběd.

Zahradní slavnost na Empatii

Dne 15. 6. 2023 jsme se společně zaměstnanci, klienti, opatrovníci i rodinní příslušníci sešli na Zahradní slavnosti. Na přípravě se již od dopoledne s velkou radostí podíleli klienti se zaměstnanci všech sociálních služeb. Jedni pomohli připravit zázemí v krásném lesoparku, druzí připravovali studené občerstvení, další pekli sladké apod. Tímto bychom chtěli velmi poděkovat opatrovníkům, kteří přinesli taktéž výborné občerstvení. Program na slavnosti zajišťoval DJ Gregorij Gizzy, který svým výběrem písniček roztancoval nejen klienty. K dobré pohodě přispělo i pěkné počasí. Účast byla hojná, atmosféra bezvadná!

Klienti domova na návštěvě hosínského letiště

V pátek 9. června 2023 vyrazilo několik našich klientů na letiště na Hosíně, aby mohli nahlédnout za dveře hangárů a zblízka i zdálky prozkoumat letadla, která pro ně byla díky Aeroklubu České Budějovice přichystána. Podívali se na ně nejen zvenku, ale dostali se i dovnitř letadel, měli možnost vidět je z výšky a dozvěděli se o nich i něco zajímavého. Klientům se na návštěvě velmi líbilo a rádi by navštívili letiště znovu, například při příležitosti leteckých soutěží.

Výlet do ZOO

Dne 31.5. jsme vyrazili na celodenní výlet do Zoo v Hluboké nad Vltavou. Zde se nás po příjezdu ujala milá ošetřovatelka, paní Míša (ta za námi jezdí i do stacionáře a pokaždé přiveze s sebou nějaké zvířátko). U vchodu jsme „dostali na starost“ mističku s živými červy, kterými jsme potom nakrmili sviště. Celou dobu se nám paní Míša věnovala, ukázala a povídala o každém živém tvoru, kterého jsme míjeli. V jednu chvíli jsme si i trochu pospíšili, abychom stihli krmení medvědů. Zde na nás také čekal pan ošetřovatel a mohli jsme se ptát na různé věci ohledně medvědů. Stihli jsme i nakrmit zakrslé kozy zeleninkou a ve výběhu se k nám přidali i jiní menší návštěvníci.   Vše jsme završili parádním obědem s výhledem na celý rybník s kachnami. Výlet se i přes náročné přesuny vydařil a určitě pojedeme zase. Pozvání máme! :)

Květnový výlet do Třeboně

Poslední květnový pátek jsme se vypravili s klienty domova se zvláštním režimem do Třeboně. A protože Třeboň je v rovině, mohli jsme s sebou vzít i klienty, kteří jsou mobilní pomocí vozíku. Z parkoviště do centra města jsme se prošli kolem Zlaté stoky, na náměstí jsme si prohlédli kromě historických budov i některé obchody a pak jsme zamířili k zámku. A po krátkém odpočinku v zámeckém areálu zbyl čas i na tolik očekávanou zmrzlinu. Výlet se vydařil, těšíme se na další.

Turnaj v discgolfu

V pondělí 15.5.2023 se odehrál na zahradě CSS Empatie turnaj v discgolfu, kterého se zúčastnili klienti z denního i týdenního stacionáře a také z chráněného bydlení. Stejně jako při prvním turnaji, který se odehrál loni v říjnu ve Stromovce, i tentokráte se soutěžilo ve dvou kategoriích, a to v hodech na krátkou a poté i v hodech na delší vzdálenost. Celkem se sešlo 13 účastníků. A protože se počasí na poslední chvíli umoudřilo a přestalo pršet, mohli si všichni turnaj patřičně užít. V obou kategoriích došlo na vypjaté boje, na hráčích bylo znát velké snažení a soustředění a dle toho odpovídaly i výsledky, které byly nakonec velmi těsné. Prvních pět hráčů z každé kategorie byli odměněni věcnými cenami, ale hlavní bylo, že si všichni odnesli z turnaje úžasný zážitek a vyjádřili svou touhu, aby se turnaj uskutečnil i někdy příště. Dokonce mezi nimi byli i ti, kteří se přišli pouze podívat na hru, kterou v životě neviděli, a nakonec odešli s fajn pocitem, že poznali novou zábavu.

Návštěva ZŠ Ševětín

Ve středu 17.5.2023 se k nám do dílen přijela podívat třída 3.A ze Základní školy a mateřské školy Ševětín. Děti si zkusily nabízené pracovní činnosti a klientům jsme tímto umožnili si vyzkoušet kontakt s trochu jiným sociálním prostředím, než na které jsou zvyklí. V dílnách bylo živo, panovala veselá atmosféra a všichni si práci spolu s dětmi užili.

Exkurze na Výstavišti

Ve čtvrtek 11.5.2023 jsme se s klienty sociálně terapeutických dílen vydali na výstavu pro domácí kutily a zahrádkáře – Hobby v Českých Budějovicích. Načerpali jsme spoustu inspirace a dozvěděli se užitečné informace pro naše zahradnické a pěstitelské pracovní činnosti. Jak se říká, po práci zábava! Klienti si měli možnost na závěr exkurze prohlédnout karavany, závodní auta nebo se jen tak pobavit na připravených venkovních atrakcích a soutěžích.

Klíčkaři na návštěvě

Poslední ligovým turnajem nic nekončí. Hrajeme dál! Ve čtvrtek 11.5.2023 nás přijeli navštívit Klíčkaři z Klíčku Tábor na přátelský turnaj. Nejdříve si všichni prohlédli naše nové prostory a posilnili se v jídelně. Na hřiště na nás Klíčkaři nastoupili připraveni ve svých dresech a s dobrou náladou. Všem čtyřem týmům se dařilo. Ale naše prvoligové družstvo nezklamalo a opět zvítězilo! Při kávě a bábovce jsme si potom všichni popovídali, předaly se ceny a naplánovali jsme si další setkání.

Pozvánka

Dovolte mi Vás pozvat na Zahradní slavnost do Empatie!

Čarodějnice v domově se zvláštním režimem

V pátek 28. 4. 2023 jsme v našem domově s malým předstihem oslavili příchod měsíce máje. V dopoledních hodinách jsme nejprve nazdobili a pak v přilehlém parku postavili májku. Došlo i na čarodějnické oslavy. Klienti i pracovníci se převlékli do čarodějnického oblečení, nastartovala se košťata a už jsme letěli do čarodějnického doupěte. V čarodějnickém doupěti na dvoře jsme si užili soutěže ve slalomu na koštěti, hledali jsme havěť v písku, skládali jsme rozbité zrcadlo. V kuchyni Baby Jagy aktivizační pracovníci připravili pro všechny na ochutnání čarodějné lektvary a jiné strašidelné pochutiny. Odpoledne jsme si ještě stihli opéct špekáčky a pak nás bohužel déšť zahnal domů. Všichni klienti, klientky, pracovníci i pracovnice jsou stále v domově, nikdo letos neuletěl 😊

Český Krumlov trochu jinak

Dnes jsme jeli linkovým autobusem do Českého Krumlova. Tentokrát jsme vystoupili až na autobusovém nádraží. Uličkami starého města jsme se dostali ke klášteru. Po cestě jsme objevili krásná neznámá zákoutí Krumlova. V klášteře jsme navštívili interaktivní výstavu. Prohlídku jsme začali od půdy, kde byla maketa celého starého města. Skončili jsme v alchymistické laboratoři ve sklepení. Každý klient si potom v dílničce vyzkoušel různá řemesla, např. tiskařství, písmomalířství, poznávali byliny aj.  a každý si sám nebo s podporou zaměstnance vyrobil několik dárečků, které si odvezl domů. Také jsme měli možnost si s klienty vyzkoušet různé dobové kostýmy, ve kterých nadšeně pózovali před foťákem.

I v Libníči proběhla oslava Velikonoc v duchu tradic

Na oslavu Velikonoc jsme se připravovali dlouho. Ladil se jídelníček, chystala se výzdoba, oprašovaly se informace o tradicích a zvycích. A ve čtvrtek 6. 4. 2023 všechno vypuklo. Aktivizační dílny obsadili klienti, malovaly se obrázky s jarními motivy, barvila se vajíčka, různými technikami se zdobily kraslice, pletly se pomlázky, klienti ochutnali beránka i mazanec. Po obědě přišel pan harmonikář a průvod klientů i pracovníků vyrazil po celém domově. Koledníci za koledu dostávali čokoládová vajíčka, pamlsky a také pentličky na pomlázky. I když nám nepřálo počasí, oslava se vydařila, už teď se těšíme na další.

Slavnostní otevření denního a týdenního stacionáře

V úterý 28.3.2023 se ve 12:00 hodin se slavnostně otevřel denní a týdenní stacionář Domova Libníč a Centra sociálních služeb Empatie. Symbolického přestřižení pásky se zúčastnil hejtman Jihočeského kraje MUDr. Martin Kuba, náměstkyně hejtmana doc. Ing. Lucie Kozlová, PhD., vedoucí oddělení přípravy a realizace pozemních staveb Jihočeského kraje Ing. Jan Basík, ředitelka Domova Libníč a Centra sociálních služeb Mgr. Lenka Hebíková Kubátová a ředitel oblasti stavební firmy OHLA ŽS, a.s. Ing. David Čapek. Prostory sociálních služeb jsou moderně zařízené a odpovídají nejnovějším trendům v sociální péči. Snažili jsme se o to, aby se zde klientům líbilo a co nejvíce jsme se přiblížili jejich běžnému domácímu prostředí. Při této příležitosti proběhla taktéž prohlídka nově otevřených prostor sociálně terapeutických dílen. Chtěli bychom tímto poděkovat všem, kteří s námi přijeli sdílet slavnostní chvíli, a v neposlední řadě také našim zaměstnancům, kteří se podíleli na její přípravě.

Návštěva ze ZOO

V pondělí 3.4.2023 nás na denním stacionáři CSS Empatie navštívila paní Hartlová ze Zoologické zahrady Hluboká nad Vltavou a přivezla sebou zvířátka – želvu zelenkavou, králíka zakrslého a krajtu. Po přivítání obcházela paní Hartlová s jednotlivými zvířátky klienty a ti si je mohli pohladit a když chtěli, i pochovat. Přitom nám vyprávěla o zvířátkách různé zajímavosti, třeba jakého stáří se dožívají, co rádi jedí nebo co jim vadí a jak je třeba s nimi zacházet. Dozvěděli jsme se proto například, že želví krunýř se skládá ze dvou částí a to z kostí a z rohoviny podobné našim nehtům, které kosti pokrývají. O krajtě nám zase pověděla, že nemá ráda chlad pod 15 stupňů Celsia a pokud vyplazuje jazyk, neznamená to, že nás chce uštknout, ale pouze jím sbírá informace z prostředí, neboť v něm má citlivé receptory. V průběhu povídání o hadovi se pak většina klientů osmělila si jej pohladit a bylo i dost těch, kteří si jej vzali přímo do ruky. Všechny klienty návštěva ze zoologické zahrady velmi pobavila a možná se v budoucnu vypraví i přímo do samotné Zoo Hluboká nad Vltavou.

Návštěva planetária v Českých Budějovicích

Během března jsme navštívili Planetárium v Českých Budějovicích. Zde jsme měli možnost shlédnout výstavu s astronomickou tématikou a hvězdné mapy. Klienti měli atraktivní vizuální a poslechový zážitek. Ve venkovní části zahrady planetária jsme shlédli naučné tabule s fotografiemi vesmíru a několik nejznámějších historických osobností (poznávání vesmíru).

Procházka po zajímavostech a památkách města Českých Budějovic

Při procházce naším městem jsme společně rozprávěli, jak pěkné máme historické centrum, plné rozmanitých uliček lemovaných barevnými měšťanskými domy. Uprostřed náměstí jsme shlédli Samsonovu kašnu, nejzajímavější dům - radnici s věží, na jejímž vrcholu jsme viděli sochy v nadživotní velikosti symbolizující Moudrost, Opatrnost, Statečnost a Spravedlnost, Černou věž, kde se také napravo nachází katedrála sv. Mikuláše. Na náměstí Přemysla Otakara zároveň probíhala putovní výstava k příležitosti 30. výročí založení české pobočky ADRA. Při zpáteční cestě jsme se procházeli kolem břehů protékající řeky Malše a v kavárně na vodě jsme si pochutnali na výborné kávě a zákusku.

Masopustní pečení koblih

Čerstvé koblížky a další smažené pečivo neodmyslitelně patří k tradičnímu jihočeskému Masopustu. Vyzkoušeli jsme "MASOPUSTNÍ KOBLÍŽKY" a "TVAROHOVÉ KOBLIHY". Příprava byla sice náročnější, ale výsledek stál za to. Nikdo z nás neodolal, brzy se po nich zaprášilo!

Mimořádný turnaj v boccie

Náš region měl možnost pořádat jeden z turnajů START BOCCIA CUP pod záštitou primátorky města Českých Budějovic paní Dagmar Škodové Parmové, která turnaj osobně podpořila. Měli jsme tu čest a mohli jsme se s několika klienty turnaje zúčastnit. Bylo to pro nás nové, protože jsme nehráli jako tým, ale každý klient sám za sebe pod sportovním klubem Empatie. Organizátoři pro nás připravili zvláštní skupinu OPEN, ve které byli všichni z jihočeské ligy. Pohár jsme sice nezískali, ale umístili jsme se na krásném 4. místě. Druhý den se hrála hra ZLATÝ BOD, kde jsme již hráli za tým a tam jsme s přehledem vyhráli. Byla to pro pracovníky i klienty velká zkušenost.

Masopustní rej na Empatii

Dne 21.3. 2023 proběhl masopustní rej v Empatii. Vyrobili jsme si masky, ve kterých jsme jako parádní průvod šli spolu s klienty z týdenního stacionáře a sociálně terapeutických dílen směrem na chráněné bydlení. Do kroku nám hrál a zpíval ochotný harmonikář. Byli jsme zpestřením pro kolemjedoucí, v pozitivním slova smyslu. Na chráněném bydlení jsme se decentně občerstvili, zazpívali a společně se opět vrátili na diskotéku organizovanou denním stacionářem. Všichni se náramně bavili a na konci programu proběhlo vyhlášení a odměna za masku dne.

Míříme do finále

Ve středu 15.2.2023 se konal třetí turnaj 1. ligy v i-boccii. Ještě než jsme šli na MHD, se sportovci pořádně rozházeli a procvičili strategii. V týmu nepanovala nervozita a to se také odrazilo na stylu hry a výsledku turnaje. Všechny zápasy jsme vyhráli a celkově jsme se pro tentokrát umístili na prvním místě. Klienti byli soustředění, nedělali žádné zbytečné chyby. Tak velký úspěch jsme nečekali. Kapitán týmu si šel hrdě pro putovní pohár, který opatroval celou cestu až do stacionáře.

Program DZR na únor 2023

Program aktivizačních činností klientů domova se zvláštním režimem na únor 2023.

Výlet do Ševětína

Dne 18.1.2023 jsme s klienty navštívili ZŠ v Ševětíně, konkrétně třídu 3.A. V rámci výchovy k humanismu a komunikace mezi lidmi proběhlo setkání a vzájemná interakce mezi našimi klienty a žáky. Žáci nám ukázali jak se učí, předvedli hudební vystoupení a rozdali drobné dárečky (vyrobené v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností). Po počátečním vzájemném ostychu proběhla přátelská diskuze. Pro všechny byla návštěva příjemná a klientům se ve škole líbilo. Po návštěvě školy jsme se prošli po městečku a navštívili místní cukrárnu.

Pozvánka na zahájení výstavy

Dovolte mi Vás pozvat na zahájení výstavy tvorby klientů Domova se zvláštním režimem.

Výstava

Přijďte se podívat na výtvarná díla našich klientů!

Pozvánka na výstavu

Dovolte mi Vás pozvat na výstavu výtvarných prací klientů domova se zvláštním režimem.

Procházka městem

Nejkrásnější období roku je tu. Při procházce městem jsme cítili vůni právě upečeného trdelníku, svařeného vína a koření. Vnímali jsme předvánoční čas všemi smysly. Ochutnali jsme cukroví, zaposlouchali se do melodií na adventních trzích. Využili jsme krásného zimního dne k osobním setkáním.

Vánoce, Vánoce přicházejí…

Dnešním dnem jsme v Empatii přivítali vánoční čas a zahájili tak dny plné klidu a radosti. Sešli jsme se všichni z denního stacionáře společně s chráněným bydlením a týdenním stacionářem. Účast byla opravdu hojná a tak se využilo nové náměstíčko, kam jsme se všichni vešli. S občerstvením a tradičním domácím punčem jsme tak vklouzli do blížících se svátků.

Provozní doba recepce Domova se zvláštním režimem

V nadcházejících vánočních týdnech dochází ke změně provozu recepce Domova se zvláštním režimem v těchto dnech takto...

Prodejní výstava výrobků

Přijďte se podívat na výrobky, na kterých se podíleli klienti sociálních služeb v Libníči – sociálně terapeutické dílny a domov se zvláštním režimem.

Hokejový zápas Česko-Švédsko

Dne 10.11.2022 klienti chráněného bydlení vyrazili na hokejový zápas naší reprezentace proti mužstvu Švédska v turnaji Karjala. Přestože se našemu týmu nedařilo tak, jak jsme očekávali, atmosféra v hale Budvar arény byla strhující a klienti si fandění opravdu užili. Ani konečný výsledek 1-4 pro Švédy klienty neodradil a těší se na další zápas.

Výstava výrobků

Dovolte mi Vás pozvat na prodejní výstavu výrobků, na kterých se podíleli klienti sociálně terapeutických dílen Domova Libníč a Centra sociálních služeb Empatie.

Projekty spolufinancované Evropskou unií

Kontakt

Název: Domov Libníč a Centrum sociálních služeb Empatie
Adresa: Libníč 17, 373 71 Libníč
IČ: 006 66 271

Telefonní kontakt pro mimořádné situace: 721 954 218
Telefon: 380 301 751
Email: info@domovlibnic.cz
Zřizovatel: Jihočeský kraj, U Zimního stadionu 1952/2, 370 01 České Budějovice

Identifikátor datové schránky: jhqkib7
Bankovní spojení: 1000000881/5500

Další pracoviště:
Pražská tř. 2888/88a, 370 04 České Budějovice
Tyršův sad 403/9, 370 10 České Budějovice

Cookies - Nastavení
Zde máte možnost přizpůsobit soubory cookies dle kategorií, jak vyhovují nejlépe Vašim preferencím.
Technické cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webové stránky a všech funkcí, které nabízí a nemohou být vypnuty bez zablokování funkcí stránky. Jsou odpovědné mj. za uchovávání produktů v košíku, přihlášení k zákaznickému účtu, fungování filtrů, nákupní proces nebo ukládání nastavení soukromí. Z tohoto důvodu technické cookies nemohou být individuálně deaktivovány nebo aktivovány a jsou aktivní vždy.
Analytické cookies
Analytické cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a našich reklamních kampaní. Jejich pomocí určujeme počet návštěv a zdroje návštěv našich internetových stránek. Data získaná pomocí těchto cookies zpracováváme anonymně a souhrnně, bez použití identifikátorů, které ukazují na konkrétní uživatelé našeho webu.
Preferenční cookies
Preferenční cookies umožňují, aby si webová stránka zapamatovala informace, které mění, jak se webová stránka chová nebo jak vypadá. Je to například Vámi preferovaný jazyk, měna, oblíbené nebo naposledy prohlížené produkty apod.
Marketingové cookies
Marketingové cookies používáme my nebo naši partneři, abychom Vám dokázali zobrazit co nejrelevantnější obsah nebo reklamy jak na našich stránkách, tak na stránkách třetích subjektů. Pokud nevyjádříte souhlas s těmito cookies, neuvidíte v reklamních sděleních obsah ušitý na míru Vašim zájmům.
Souhlasím s využitím vybraných cookiesSouhlasím s využitím všech cookies